Kolonoskopie - Gastroenterologická ambulance Jihlava s.r.o.- soukromá gastroenterologická ambulance

GASTROENTEROLOGICKÁ AMBULANCE JIHLAVA s.r.o.
Odborná ambulace pro nemoci trávicího traktu
Akreditované centrum pro screening kolorektálního karcinomu
MENU
Přejít na obsah


KOLONOSKOPIE

Kolonoskopie  je endoskopické vyšetření tlustého střeva, které se provádí pomocí  ohebné sondy, obraz je přenášen elektronicky na obrazovku. V ideálním  případě lze vyšetřit celé tlusté a malou část tenkého střeva. V dnešní  době se jedná o standartní, bezpečné vyšetření. Na našem pracovišti  provádíme výkon moderním endoskopickým přístrojem firmy Olympus.

Příprava před vyšetřením:  Na vyšetření je potřeba se dobře připravit dodržením předepsané diety a  speciálním roztokem, jak budete dopředu poučeni. Dokonalá příprava je  nezbytná pro zdárný průběh vyšetření (délku i kvalitu vyšetření), proto  postupujte podle návodu a doporučení. Ranní medikaci můžete užít, s  výjimkou léků na cukrovku. Vyšetřujícího lékaře informujte předem o  alergii na léky a závažných onemocněních, pro která jste léčen/  ischemická choroba srdeční, cukrovka, epilepsie, arytmie, asthma/.  Předložte lékaři kartičku s předepsanými léky.

Vyšetřovací postup:  Před vyšetřením je obvykle podána nitrožilní injekce s léky proti  bolesti, které zamezí vnímání nepříjemných pocitů při vyšetření. V  průběhu vyšetření můžete chvílemi pociťovat nepříjemný tlak a napětí v  břiše. Při vyšetření mohou být odebrány vzorky tkáně na vyšetření pod  mikroskopem nebo odstraněny polypy, zákrok je nebolestivý, ale prodlouží  dobu vyšetření. Vyšetření trvá v průměru 20-30 min. Výsledek se dozvíte  bezprostředně po vyšetření.

Možné komplikace: Jedná se o invazivní  vyšetření, takže případné komplikace nelze zcela vyloučit. Může se  jednat o krvácení při odběru vzorků a po polypektomii, krajně vzácné je  poranění střeva přístrojem nebo alergická reakce na podanou injekci.

Chování po vyšetření:  Pokud Vám bude podána nitrožilní injekce, nesmíte v den vyšetření řídit  motorové vozidlo, můžete pociťovat ospalost a nejistotu při chůzi.  Doporučujeme, abyste se na vyšetření dostavili s doprovodem a zajištěným odvozem domů.
Při  vzniku potíží kontaktujte naše pracoviště. V mimopracovní dobu Vám bude  poskytnuta péče na centrální příjmové ambulanci nemocnice.
Po endoskopické polypektomii je třeba dodržovat speciální opatření, pokud budou nutné, budete po výkonu informováni.


© 2024 Gastroentroenterologická ambulance Jihlava s.r.o.
Sokolovská 1, Jihlava 58601
e-mail : ambulance@ge-ambulance.cz, telefon : 567 302 965
Návrat na obsah