- Gastroenterologická ambulance Jihlava s.r.o. - soukromá gastroenterologická ambulance

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Gastroskopie

Esofagogastroduodenoskopie je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku. Provádí se pomocí ohebné sondy o průměru 9 mm. V dnešní době se jedná o standartní, bezpečné vyšetření. Na našem pracovišti provádíme výkon moderním endoskopickým přístrojem firmy Olympus.

Chování před vyšetřením: V den vyšetření od půlnoci nic nejíst, nepít a nekouřit. Požití ranních léků odložte až po vyšetření. Vyšetřujícího lékaře informujte předem o alergii na léky a závažných onemocněních, pro která jste léčen/ ischemická choroba srdeční, cukrovka, epilepsie, arytmie, asthma/. Předložte lékaři kartičku s předepsanými léky. Těsně před vyšetřením si vyjmete zubní protézu.

Vyšetřovací postup
: Před výkonem Vám bude aplikován sprej do hltanu k místnímu znecitlivění. Dle potřeby Vám může být podána nitrožilní injekce se sedativem, které usnadní průběh vyšetření. V poloze vleže na levém boku Vám lékař zavede přístroj do jícnu. Během vyšetření klidně dýchejte a nic nepolykejte. Gastroskopie není bolestivá, pouze při vyšetřování žaludku a duodena můžete cítit mírné napětí v nadbřišku. Při vyšetření je možno odebrat malé vzorky tkáně, výkon je nebolestivý. Vyšetření trvá v průměru 5 – 15 min. Zprávu o výsledku vyšetření obdržíte ihned po ukončení vyšetření.

Možné komplikace: Jedná se o invazivní vyšetření a jeho bezrizikovost nemůže zaručit žádný lékař. Odběr vzorků může vést k malému krvácení, které se samo zastaví. Alergická reakce na injekci nebo umrtvení hltanu jsou krajně vzácné, stejně jako poranění přístrojem ve smyslu protržení nebo většího krvácení.

Chování po vyšetření
: Po vyšetření nesmíte 30 minut jíst a pít, aby se zabránilo riziku vdechnutí. Pokud jste dostali uklidňující injekci, nesmíte v den výkonu řídit automobil nebo vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost
.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky