Gastroskopie - Gastroenterologická ambulance Jihlava s.r.o.- soukromá gastroenterologická ambulance

GASTROENTEROLOGICKÁ AMBULANCE JIHLAVA s.r.o.
Odborná ambulace pro nemoci trávicího traktu
Akreditované centrum pro screening kolorektálního karcinomu
MENU
Přejít na obsah


GASTROSKOPIE

Esofagogastroduodenoskopie  je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku. Provádí se  pomocí ohebné sondy o průměru 9 mm. V dnešní době se jedná o standartní,  bezpečné vyšetření. Na našem pracovišti provádíme výkon moderním  endoskopickým přístrojem firmy Olympus.

Chování před vyšetřením:  V den vyšetření od půlnoci nic nejíst, nepít a nekouřit. Požití ranních  léků odložte až po vyšetření. Vyšetřujícího lékaře informujte předem o  alergii na léky a závažných onemocněních, pro která jste léčen/  ischemická choroba srdeční, cukrovka, epilepsie, arytmie, asthma/.  Předložte lékaři kartičku s předepsanými léky. Těsně před vyšetřením si  vyjmete zubní protézu.

Vyšetřovací postup:  Před výkonem Vám bude aplikován sprej do hltanu k místnímu  znecitlivění. Dle potřeby Vám může být podána nitrožilní injekce se  sedativem, které usnadní průběh vyšetření. V poloze vleže na levém boku  Vám lékař zavede přístroj do jícnu. Během vyšetření klidně dýchejte a  nic nepolykejte. Gastroskopie není bolestivá, pouze při vyšetřování  žaludku a duodena můžete cítit mírné napětí v nadbřišku. Při vyšetření  je možno odebrat malé vzorky tkáně, výkon je nebolestivý. Vyšetření trvá  v průměru 5 – 15 min. Zprávu o výsledku vyšetření obdržíte ihned po  ukončení vyšetření.

Možné komplikace: Jedná se o invazivní vyšetření a jeho bezrizikovost nemůže zaručit žádný lékař. Odběr vzorků může vést k malému krvácení,  které se samo zastaví. Alergická reakce na injekci nebo umrtvení hltanu  jsou krajně vzácné, stejně jako poranění přístrojem ve smyslu protržení  nebo většího krvácení.

Chování po vyšetření:  Po vyšetření nesmíte 30 minut jíst a pít, aby se zabránilo riziku  vdechnutí. Pokud jste dostali uklidňující injekci, nesmíte v den výkonu  řídit automobil nebo vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost.© 2024 Gastroentroenterologická ambulance Jihlava s.r.o.
Sokolovská 1, Jihlava 58601
e-mail : ambulance@ge-ambulance.cz, telefon : 567 302 965
Návrat na obsah